Gimnastyczne Mistrzostwa Warszawy 2015

Mistrzostwa Warszawy w kl. młodzieżowej (WOM) – edycja 2015

Sezon startowy gimnastyków sportowych (trenujących w klubach warszawskich) dobiega końca. Imprezą wieńczącą starty w roku 2015 (na szczeblu powiatowym) były Mistrzostwa Warszawy w klasie młodzieżowej – start zaliczany do punktacji Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Zawody bardzo ważne ze względu na możliwość zdobycia cennych punktów dla klubu oraz jako ostatni sprawdzian przed finałem Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików (odpowiednik Mistrzostw Polski Młodzików), do której to imprezy zakwalifikowało się 4 reprezentantów klubu sportowego „Legia”. Faworyci (czytaj najlepsi zawodnicy wg opinii trenerów oraz obserwacji treningowych) nie zawiedli. Zarówno 02.10, jak i 03.10 sala gimnastyczna przy ul. 29 Listopada 1 rozgrzana była do czerwoności. Pięknych ewolucji, wspaniałych układów, gromkich braw, wyśrubowanych ocen było bez liku. Triumf legionistów oraz klasyfikacja końcowa zawodów nie budzą wątpliwości kto, w tych zmaganiach, był górą. 58,7000 pkt. Madoxa Wójcika, 58,200 Patryka Szymborskiego, 57,800 Stanisława Marczewskiego nie są dla nikogo zaskoczeniem – tytuły Mistrza Warszawy, Wicemistrza oraz II Wicemistrza trafiły w ich ręce zasłużenie. Kolejne miejsca „legionistów” to: 5, 7, 9, 10, 11, itd. Po gimnastycznym wieloboju przyszedł czas na finały, czyli wyłonienie medalistów na każdym przyrządzie. W rywalizacji wzięło udział po 8 zawodników, którzy demonstrowali swoje układy wzbogacone o elementy dodatkowo premiowane. Podobnie jak w wieloboju „legioniści” nawiązali do bogatej w medale tradycji. 12 medali w finałach, w tym 4 tytuły Mistrzów Warszawy na poszczególnych przyrządach (nieskromnie mówiąc komplet), świadczą o właściwym przygotowaniu chłopaków. Poziom zawodów należy uznać za wysoki ….. co dobrze wróży przed zbliżającym się startem w Mistrzostwach Polski (09-11.10.2015). Licząc na kolejne sukcesy – trzymamy kciuki.

Medalistom oraz uczestnikom zawodów gratulujemy – dzięki Wam przeżyliśmy niezapomniane emocje (trenerzy, sędziowie, rodzice, dziadkowie, znajomi, koledzy, koleżanki….).

Zawody rozegrane zostały dzięki dofinansowaniu ze środków m. st. Warszawy.

Kalendarz imprez warszawskich, dla gimnastyków sportowych w roku 2015, został zrealizowany.

Poniżej prezentujemy wyniki w wieloboju (1- 24) oraz wyniki finałów na przyrządach (1-8):

wielobój_mw_mł_2015

finały_mw_mł_2015

Link do Galerii – Mistrzostwa Warszawy w kl. młodzieżowej 2015

4 Responses

  1. admin
    Nasz portal objął opieką informacyjną zawodników klubu gimnastycznego "Legia". Będziemy śledzić postępy naszych zawodników na arenie międzynarodowej i krajowej. Mamy nadzieję, że w przyszłości będzie się czym szczycić i podziwiać ich występy.
  2. Gimnastyka sportowa to chyba jedna z najcięższych i wymagających dyscyplin sportowych. Szkoda, że jedynie boks i mma cieszy się mediach głównego ścieku poważaniem. Poczekamy kiedy wrócą stare przyzwyczajenia i gimnastyka- matka wszystkich dyscyplin powróci. Pozdrawiam zawodników klubu Legi i Madox-a, którego znam osobiście!
  3. Chciałbym się nauczyć salta w tył. Od czego mam rozpocząć trening!
    • najlepiej od zapisania się do jakiegoś klubu gimnastycznego czy akrobatyczneg. Cała reszta to już tylko ciężki trening ;-). Powodzenia!

Leave a comment