Petycja do Andrzeja Dudy o broń dla Polaków

Petycja do prezydenta RP Andrzeja Dudy w sprawie WOLNEGO dostępu do broni dla Polaków!

Od czasu masakry w szkole w Newtown, kiedy to szaleniec zastrzelił 20 dzieci i 8 dorosłych każdego dnia „obiektywne” media, w tym polskie mówią o szkodliwości posiadania broni palnej i powtarzają do znudzenia propagandowe slogany o konieczności wprowadzenia zakazu na broń palną lub chociaż jej ograniczenia. Zanim wyjaśnię tytuł postu podam trochę argumentów i faktów, które przeczą tezom lansowanym przez lewactwo i Obamę, którzy najchętniej rozbroiłby wszystkich Amerykanów.

· Politycznie poprawni dziennikarze podają, że w Ameryce co roku od broni palnej ginie ok. 30 000 osób. Tymczasem prawdziwe dane mówią o 9 500 zastrzelonych w całym 2012 roku. A ilu ludzi dzięki broni palnej ocaliło życie i zdrowie sobie lub/i innym. Szacuje się, że takich przypadków jest co roku powyżej 800 000. Dzięki temu, że normalny człowiek miał broń, udało się udaremnić niejedną zbrodnię. (http://www.youtube.com/watch?v=X1QiJxjlAYw)

· „W 1997 r. uczeń szkoły średniej Luke Woodham zabił nożem swoją matkę i pojechał do Pearl High School, w Mississippi gdzie zastrzelił dwie osoby, nastepnie pojechał do Pearl Junior High, aby kontyuować zabijanie. Właśnie tam zastępca dyrektora szkoły Joel Myrick, pobiegł do swojego samochodu i wycelował w mordercę, który się wtedy poddał... Niestety na tych przykładach widać, że najlepszą obroną w stosunku do uzbrojonego napastnika jest posiadanie broni...”

· „W 2007 r. uzbrojony mężczyzna wkroczył do New Life Church w Colorado Springs i zabił dwie dziewczynki. Była policjantka Jeanne Assam, która ochotniczo piastowała funkcję ochroniarską tego kościoła strzelając do napastnika zatrzymała pasmo zbrodni”.

· W 2008 roku w Winnemucca (Nevada), Ernesto Villagomez otworzył ogień do ludzi w zatłoczonej restauracji. Został jednak w porę zastrzelony, dzięki czemu nie doszło do masakry. Poza zamachowcem zginęła jedna osoba.

· Najwięcej przestępstw z użyciem broni palnej w USA ma miejsce tam, gdzie jest ona zakazana min. w Nowym Jorku. Przestępca, który chce dokonać zbrodni, kupi broń nielegalnie. Faktem jest również, że większość przestępstw z użyciem broni popełniają kolorowi (jakkolwiek rasistowsko to zabrzmi). Do masakr na większą skale dochodziło najczęściej tam, gdzie nie można było posiadać broni (w tzw. gun free zone). Tak było min. w Sandy Hook, w Columbine, Virginia Tech, i w Aurora (w kinie), w Kolorado. W jednym z miasteczek w Arizonie dla odmiany wprowadzono z kolei nakaz posiadania broni przez obywateli. Efekt? Przestępczość, w tym morderstwa i napady z bronią w ręku spadły tam drastycznie.

· Największych masakr na terenie USA NIE DOKONANO PRZY UŻYCIU BRONI PALNEJ. W 2001 roku islamscy terroryści nie potrzebowali używać pistoletów, ani karabinów, żeby porwać cztery samoloty i następnie zamordować 2 973 osoby. W 1995 roku Timothy McVeigh zamordował w Oklahoma City 168 osób, a ponad 600 ranił. Nie potrzebował broni palnej. Wystarczyła saletra, którą było łatwo dostać w sklepie.

· Przyczyną masakr w USA nie jest to, że ludzie mają łatwy dostęp do broni, bo broń jest jedynie narzędziem (tak jak nóż, piła mechaniczna czy siekiera). W przeszłości w Ameryce nasycenie bronią było jeszcze większe w przeliczeniu na liczbę mieszkańców niż dziś, ale do takich zbrodni jak masakra w Colubine (1999) nie dochodziło. Co więc powoduje, że tragedii, taka jak w Newtown w ostatnich latach jest coraz więcej? Moim zdaniem to skutki popkultury pełnej przemocy, braku wartości i lewackiej ideologii „róbta co chceta”. Media, a zwłaszcza telewizja zalewa ludzi zbrodnią i przemocą każdego dnia, co u niektórych osób budzi demony. Mordercy z Columbine byli zafascynowani filmem „Urodzeni mordercy” lewaka Olivera Stone’a.

· Ameryka nie jest jedynym krajem, gdzie wielu obywateli posiada broń palną. Masa ludzi ma ją także w takich krajach jak Kanada, Chorwacja czy Szwajcaria. I tam jakoś nie słychać o masakrach na dużą skalę. Mało tego, na wyposażeniu wielu Chorwatów są nie tylko pistolety, ale także AK-47, miny, granatniki, karabiny maszynowe, granaty. I nikomu tam to nie przeszkadza.

· Utrudniony dostęp do broni palnej (np. w Polsce) powoduje tylko, że uczciwi, normalni ludzie nie mają środków do obrony przed bandytami, którzy z kolei nie mają problemów ze zdobyciem narzędzi zbrodni. Były przypadki, kiedy polscy gangsterzy mieli w swoim areale granatniki przeciwpancerne, nie mówiąc o kałasznikowach, granatach, śrutówkach czy profesjonalnych karabinach snajperskich. Ryszard Cyba, który w 2010 roku dokonał mordu w Łodzi zamordował Marka Rosiaka z nielegalnie posiadanej broni. W III RP broń palną poza służbami mundurowymi i bandytami mają też byli SB-cy. Zwykli obywatele są zostawieni na pastwę uzbrojonych bandytów.

Dlatego uważam, że to nie dostęp do broni stanowi problem, lecz to, że dostęp do niej mają utrudniony uczciwi obywatele. Prawo do obrony jest prawem człowieka, którego obywatelom nikt nie powinien ograniczać. I niech ci wszyscy fałszywi moraliści, którzy tak brzydzą się bronią nie zasłaniają się ofiarami masakr. Zazwyczaj tym samym ludziom (i zazwyczaj są to sympatycy lewicy) nie przeszkadza bowiem to, że w wyniku aborcji na życzenie każdego dnia ginie więcej dzieci niż w Newtown. Nie przeszkadza im liberalna polityka wobec przestępców, którzy przedwcześnie wychodzą z więzienia i znów popełniają przestępstwa. Nie przeszkadza im też rugowanie kary śmierci z kodeksu karnego. Jeśli zaś chodzi o kwestię broni w Polsce, to wiadomo, że władza nie chce, żeby obywatele ją mieli, bo któregoś dnia mając dosyć rządzących i represji mogliby się zbuntować. I mieliby solidne argumenty.

Jeżeli wiec uważasz, że wolny dostęp do broni powinien być prawem każdego wolnego Polaka podpisz proszę tą petycję:

PETYCJA DO PREZYDENTA RP W SPRAWIE WOLNEGO DOSTĘPU DO BRONI DLA POLAKÓW!

18 Responses

 1. admin
  Zdaniem administratora portalu "zdrowieznami.pl" prawem każdego wolnego człowieka powinno być prawo do posiadania broni do celów obrony osobistej. Nikt nie może odbierać nam możliwości obrony naszych rodzin oraz naszych bliskich, szczególnie w obliczu zagrożenia z zewnątrz. Niestety Polska jest takim krajem, gdzie politycy nie dbają o interesy Polaków, a jedynie o swoje własne. Większość polityków ma broń jednak ludziom jej nie chce dać bo obawia się kiedyś rewolucji. Dlatego mając powyższe na uwadze wolimy aby drugi Polak stojący obok miał broń aby nigdy nie powtórzyły się sytuacje takie jak na przykład we Francji.
   • Jestem za i popieram petycję. Mam nadzieję, że pan Max Kolonko doprowadzi sprawę do pozytywnego zakończenia.
    • Pamiętam jak pan Marian Kowalski z Ruchu Narodowego zgasił pseudo rzecznika milicji Sokołowskiego w sprawie dostępu do broni. Po tym wywiadzie uważam, że petycja w sprawie wolnego dostępu do broni pana Mariusza Max Kolonko i państwa zespołu Zdrowieznami jest jak najbardziej uzasadniona i słuszna! Wydaje mi się jednak, że bez zdekomunizowania urzędów to się po prostu nie uda!
     • TYLKO NIEWOLNIK NIE MA PRAWA DOSTĘPU DO BRONI. JESTEM ZA TYM ABY KAŻDY POLAK CZY TO CHORY CZY ZDROWY MIAŁ MOŻLIWOŚĆ DO OBRONY SIEBIE I SWOICH BLISKICH. ŻADNE SŁUŻBY TEGO NIE POWINNY REGULOWAĆ. PRAWO DO BRONI POWINNO BYĆ PRAWEM WRODZONYM KAŻDEGO POLAKA ZAPISANYM W KONSTYTUCJI RP
     • Dostęp do broni palnej w Polsce musi być zagwarantowany konstytucyjnie!
 2. Uważam, że w artykule słusznie zostały podjęte kwestie wolnego dostepu do broni. Sama mam znajomych w USA, Anglii oraz Szwajcarii gdzie posiadanie broni jest całkowicie normalną sprawą. Ja czułabym się pewniej wiedząc, że członek mojej społeczności ma broń i może stanąć w mojej obronie jak zajdzie na to potrzeba. Tak więc duże TAK za dostępem do broni!
  • Ola
   Wolny dostęp do broni w Polsce to gwarancja spokoju Polaków!
 3. seo
  Hello Web Admin, I noticed that your On-Page SEO is is missing a few factors, for one you do not use all three H tags in your post, also I notice that you are not using bold or italics properly in your SEO optimization. On-Page SEO means more now than ever since the new Google update: Panda. No longer are backlinks and simply pinging or sending out a RSS feed the key to getting Google PageRank or Alexa Rankings, You now NEED On-Page SEO. So what is good On-Page SEO?First your keyword must appear in the title.Then it must appear in the URL.You have to optimize your keyword and make sure that it has a nice keyword density of 3-5% in your article with relevant LSI (Latent Semantic Indexing). Then you should spread all H1,H2,H3 tags in your article.Your Keyword should appear in your first paragraph and in the last sentence of the page. You should have relevant usage of Bold and italics of your keyword.There should be one internal link to a page on your blog and you should have one image with an alt tag that has your keyword....wait there's even more Now what if i told you there was a simple Wordpress plugin that does all the On-Page SEO, and automatically for you? That's right AUTOMATICALLY, just watch this 4minute video for more information at. <a href="http://www.SEORankingLinks.com" rel="nofollow">Seo Plugin</a>
  • admin
   thank you for your mail
 4. Uważam, że prawo do posiadania broni powinno iść w parze z karą śmierci na najcięższe zbrodnie. Dlaczego policjant po 6 miesięcznym szkoleniu ma mieć prawo do posiadania broni, a uczciwy normalny człowiek nie? Nawet osoby psychicznie chore powinny moim zdaniem mieć prawo do obrony swojej osoby, też przy wykorzystaniu broni palnej. Wszyscy co są przeciwnikami do posiadania broni przez ludzi sami bardzo często są jej posiadaczami. Moim zdaniem tylko niewolnik nie ma prawa do posiadania broni. Pytanie więc nasuwa się samo!? Czy my Polacy w UE jesteśmy niewolnikami. Podpisuję się pod tą petycją z czystym sumieniem i cieszę się, że ktoś w końcu podjął ten temat na szerszą skalę.
 5. Ela
  Bardzo cenię sobie obecnego prezydenta Andrzeja Dudę. Mam nadzieję, że stanie za obywatelami w dążeniu do wzmocnienia bezpieczeństwa wewnętrznego naszego państwa poprzez umożliwienie większości Polaków nieskrępowanego przepisami dostępu do broni!
 6. Trochę boję się jak każdy Polak ma mieć broń w domu. Z drugiej strony mój mąż, który jest pasjonatem broni i miłośnikiem czasów dawnych nie dostał pozwolenia to sytuacja jest dla mnie bynajmniej kuriozalna. Dlaczego byle idiotom z policji daje się broń do ręki po szkoleniu trwającym maksymalnie 6 miesięcy! Jest tutaj duża niesprawiedliwość i zakłamanie! Dlaczego mój mąż, który jest obywatelem przykładnym, za którego może ręczyć wiele osób nie dostaje pozwolenia bo nie dostaje! Takiego tłumaczenia nie może być! Jestem za wolnym dostępem do broni. Nawet jeżeli ma to oznaczać danie jej osobom niepowołanym do końca do tego.
 7. każdy Polak powinien mieć nieograniczony dostęp do broni!
 8. jestem za
 9. Popieram i jestem za dostępem do broni.
 10. Jestem obywatelem USA i Polski i mam już w domu broń popieram za tym musi iść prawo do samoobrony takie jak w USA. Prokuratorzy i sędziowie rodem z PRL ochraniacz w Polsce bandytów a nie ofiary to się musi zmienic
 11. Ealder
  Super tekst. Mam nadzieję, że na nim nie skończysz :D

Leave a comment