PETYCJA – stop dla TVN!

Dlaczego ta petycja jest ważna?

Jakikolwiek reportaż ukazuje się na krzywej antenie tego brukowca na szklanym ekranie, pełen jest skrzywienia, manipulacji, uprzedzeń i forsowania linii politycznej mocodawców tej stacji.

Cokolwiek nie jest omawiane, zawsze wychodzi z tego materiał propagandowy.

To nie jest dziennikarstwo, to ohyda, upolitycznione tezy udowadniane za pomocą manipulacji, niedopowiedzenie, wybiorczości w przedstawianiu tematu, drobne kłamstewka, niecała prawda, insynuacje i spekulacje.

Tak naprawdę już dawno przestałem oglądać te stacje (TVN a szczególnie TVN24) dla wiadomości czy uzyskania informacji. Oglądam to jedynie dla utwierdzenia się, jak nisko upadło dziennikarstwo w Polsce, jak mocno i głęboko manipulowań jest dużą cześć opinii publicznej, jak daleko posuwają się agenci tej stacji (przecież nie dziennikarze) w wykonywaniu powierzonych im zadań propagandowych.

Oczywiście jest to wszystko bardzo sprawnie i widowiskowo realizowane. Dobra technologia, projekty graficzne, zręczna realizacja. Technicznie niewiele można tu zarzucić. Ale tym bardziej wychodzi na jaw wredność i zakłamanie ludzi ukazujących się na ekranie i kłamiących nam w żywe oczy. Jakiekolwiek nazwisko sobie przypomnę z tej ekipy, wszyscy kłamią. OK. Pogodynki się mylą, bo nikt nie potrafi pogody przewidzieć, a te śmieszne komunikaty służą jedynie jako przerwy w forsowaniu treści propagandowych. Jedyna osoba, która z wcześniejszej wścieklej propagandzistki, wzorowo wykonującej zadania, przeobraziła się w dziennikarkę bardziej wyważona, obiektywniejsza, nie będąca jedynie posłuszna marionetka kierownictwa, jest chyba Anna Jędrzejowska. Przynajmniej takie robi wrażenie.

Wszystkie te świństewka serwowane przez TVN24 są robione sprytnie, na rożne sposoby. Czasami to po prostu dobór pokazywanego materiału, czasami drobne wydawałoby się słówka wtrącone do komentarza, często udzielenie głosu osobom, które nie zawodzą co do treści przewidywanej wypowiedzi. Często tendencyjne pytania, powtarzanie nieuprawnionej tezy, naprowadzanie rozmówców na oczekiwane odpowiedzi sposobem zadawania pytań. Czasami kłamanie bezczelnie i wprost do kamery.

Nie jestem uprzedzony, ale coraz częściej z niesmakiem przełączam kanał, kiedy po prostu już nie da się więcej słuchać tych ćwierć-inteligentów red-aktorków wygłaszających swoje bon moty, te swoje wygotowane i przesolone komentarze, manipulacje albo beznadziejne prawd-ule. Kiedy gubią się w obliczu jakiegoś przytomnego rozmówcy, na pomoc przychodzi reżyserka sącząca przez słuchawkę w uchu pomocne pytania i podpowiedzi. Pełna kontrola.

Wiele osób pewnie się ze mną nie zgodzi, ale chyba jeszcze więcej przytaknie.

Powoli nie daje się oglądać programów tej stacji.

Nie wymieniłem nazwisk (poza Jędrzejowską) ani programów TVN24, ale każdy będzie potrafił podać przykłady swoich 'ulubieńców' i ich radosnej tfu-rczości...

Zaczęło się własnie Szkło Kontaktowe, ale dzięki Bogu mamy tez Discovery...

Dlatego jeżeli chcesz żyć w kraju uczciwym, gdzie prawda i sprawiedliwość góruje nad obłudą i zakłamaniem koniecznie podpisz poniższą petycję.

LINK DO PETYCJI do Prezydenta Andrzeja Dudy o odebranie licencji stacji TVN

4 Responses

  1. Kolejna już jakże trafna petycja. Wrzucę swoje pięć groszy do sprawy. Ta telewizja, która w moim przekonaniu nigdy nie powinna powstać gdyż jej finansowanie jest dokonywane ze środków pozyskanych w sposób nielegalny! Pseudo-racjonalni dziennikarze, którzy nie interesują się losem Państwa Polskiego i Jego Obywateli, a reprezentujący zachodnich mocodawców, rzecz by powiedzieć "agenci wpływów" nie mają moim zdaniem prawa do Wolności Słowa i Wolności wypowiadania się za większość Polaków! MOIM ZDANIEM TA PSEUDO TELEWIZJA JUŻ DAWNO POWINNA ZOSTAĆ ZLIKWIDOWANA!
    • TVN to stacja agenturalna, która została sfinansowana ze środków pochodzących ze źródeł nielegalnych. Tym samym nie ma prawa do istnienia w przestrzeni publicznej. Niestety dziennikarze tej stacji mają rozliczne znajomości wśród milicji Polskiej oraz sbecji i tym samym ciągną dalej i mogą funkcjonować. Jest to proceder typowo przestępczy. Jedne osoby się oskarża i robi winnymi, a innych przestępców wyświęca się i chwali. Mam nadzieję, że Macierewicz zrobi z tym porządek!
      • Od słynnych i niesłusznych nagonek medialnych na lekarzy mongolskich w Polsce uważam, że tvn nie ma prawa istnieć!
  2. Takie media jak ich dziennikarze! Zobaczcie na Durczoka! Seksualne wykorzystywanie w pracy, ćpanie narkotyków, mobbing i wiele więcej. Tylko swojej kasie jaką nakradł w tv zawdzięcza temu, że nie siedzi! Słyszałem, że jak ktoś go znał to mógł w tv dużo załatwić... np. płatną nagonkę na jakąś firmę lub jakąś osobę. Swoją drogą czekam aby ten typ siedział!

Leave a comment